- DLA TURYSTÓW
- Kalendarz wydarzeń
- Wirtualna Komańcza
- Informacja turystyczna
- Warto zobaczyć
- Krzyże i Kapliczki
- Cerkiew Prawosławna św. Michała Archanioła
- Cerkiew Prawosławna p.w. Orędownictwa Matki Boskiej - Pokrowy w Komańczy
- Cerkiew Greckokatolicka p.w. Opieki Matki Bożej Pokrowy w Komańczy
- Cerkiew św. Michała Archanioła w Kulasznem
- Cerkiew Radoszyce
- Wodospad w Dołżycy
- Kościół parafialny obrządku łacińskiego w Komańczy
- Klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Komańczy
- Jeziorka Duszatyńskie
- Źródełko Radoszyce
- Cyfrowa rekonstrukcja 3D nieistniejącej obecnie cerkwi pod wezwaniem Michała Archanioła w Łupkowie
- Kompendium wiedzy o roślinach zielarskich oraz propozycje wycieczek zielarskich
- Trasy rowerowe
- Szlaki turystyczne
- Filmy i zdjęcia
- Baza noclegowa
Źródełko Radoszyce
Na Przełęczy Beskid nad Radoszycami, za wsią można dostrzec widoczną w lesie wybudowaną kapliczkę. Powstała ona nie opodal miejsca nieistniejącej kapliczki, która wybudowana została przed 1878 r. przez proboszcza parafii greckokatolickiej w Komańczy za uzdrowienie chorej córki – Danusi, która ciężko zachorowała, a z czasem jej całe ciało pokryły czyraki i bolesna wysypka. Zrozpaczony ojciec, przez ponad rok szukał sposobu na jej wyleczenie, a sama dziewczynka była już tak zrozpaczona, że zaczęła prosić Boga o śmierć. Sposobem na skończenie żywota miała być samotna wyprawa do lasu i spotkanie wilka lub jadowitej żmii.
Tymczasem po długiej wędrówce spotkała Matkę Boską. – Idź dziecko do źródełka, które znajduje się pod tym zielonym krzewem i obmyj całe ciało źródlaną wodą – powiedziała. Danusia udała się we wskazane miejsce, gdzie rzeczywiście znajdowało się źródełko z, jak się później okazało, cudowną wodą, która uzdrowiła dziewczynkę. Tak przynajmniej głosi legenda, która bardzo szybko obiegła całą okolicę, a ludność zaczęła pielgrzymować w cudowne miejsce, w którym od 1878 r. stała kapliczka, pod wezwaniem Udekorowania Drogocennym Pasem Najświętszej Bogurodzicy z ikoną Dziewicy Maryi.
Po II wojnie światowej, kapliczka straciła na swoim znaczeniu. Aż do lat 90. poprzedniego wieku, kiedy to zdecydowano się otynkować miejsce źródełka i wybudować nową kapliczkę.