- GMINA KOMAŃCZA
- O Gminie
- O Gminie w Mediach
- Sołectwa w Gminie Komańcza
- Projekty
- Fundusz dróg samorządowych
- Fundusz rozwoju inwestycji lokalnych
- Zadania dofinansowane ze środków budżetu państwa
- Rządowy Fundusz Polski Ład
- Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
- Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
- Program integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce w latach 2021- 2030
- Organizacje pozarządowe
Województwo Podkarpackie włącza się w promocję kolejowych połączeń w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Już od początku lipca, trasę z Sanoka do Łupkowa można pokonać pociągami „Bieszczadzki Ryś”, „Prymas” oraz „Bieszczadzki Łącznik”. Składy kursować będą od poniedziałku do czwartku. Natomiast w weekendy połączenie ze słowackimi Medzilaborcami oferuje PolRegio.
Za realizację połączeń do Łupkowa odpowiada Grupa SKPL Cargo Sp. z o.o., wyspecjalizowana w przewozach towarowych oraz pasażerskich, obsługująca transport zarówno wąskotorowy, jak i normalnotorowy. Zwolennikami rozwoju połączeń kolejowych na południu regionu są podkarpaccy samorządowcy i lokalni miłośnicy kolei.
- W poprzednich latach, połączenie ze słowackimi Medzilaborcami, zyskało sporą popularność. Cieszymy się, że możemy je kontynuować. Zauważyliśmy również, że turyści przybywający na Podkarpacie, chętnie odwiedzali piękne lokacje w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Odpowiedzią na to zainteresowanie są właśnie wakacyjne połączenia kolejowe z Sanoka do Łupkowa – mówi marszałek Władysław Ortyl.
Uzupełnieniem tej oferty jest weekendowa akcja „Pociąg do kultury”. Dzięki niej, podróżujący pociągiem „Wojak Szwejk” (Rzeszów Główny –– Medzilaborce– Rzeszów Główny), zyskają możliwość bezpłatnego wstępu do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Historycznego w Sanoku, Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Oferta obowiązuje do lipca do sierpnia tego roku.
źródło TVP 3 Rzeszów
materiałem wideo dostępne pod adresem "Bieszczadzkim Rysiem" na wakacje